מאמרים ולינקים

    ליצירת קשר עם עו"ד חייג עכשיו 

 03-6292000

או מלא את הטופס ושלח לנו

       שם
       טלפון

       email

 ליצירת קשר עם יועץ גירושין חייג עכשיו 

 052-2892401

או מלא את הטופס ושלח לנו

         שם

         טלפון

         מייל

שלוש דרכים להתגרש – שלושה סיפורי מקרה

שלוש דרכים להתגרש – שלושה סיפורי מקרה

מאת: עו"ד לירון שיינקמן, מגשרת ומוסמכת לגירושין בשיתוף פעולה

 

כאשר אנו חושבים על גירושין אנו חושבים אוטומטית על מלחמה בבית המשפט. ואכן, התפיסה המסורתית היא, שכאשר צד מעוניין להתגרש עליו למהר ולפנות לערכאות: בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני ולהגיש תביעות על מנת "לרכוש סמכות".

פורשים ונהנים?!

פורשים ונהנים?!

מאת אסנת גולדשמידט - לבנטל, עו"ד

 

"פורשים ונהנים?!" היא כותרת ההרצאה שאני מעבירה באופן קבוע לעובדים המצויים בהליך פרישה ממקומות עבודה ציבוריים.

בפתח ההרצאה אני מספרת להם איך הפרישה משיקה לדיני המשפחה והירושה ומדוע זהו בדיוק המועד בו צריך להקדיש זמן לחשיבה כלכלית ואישית בתחומים אלו.

תפקידו המרכזי של המומחה הפיננסי בהליך הגירושין בשיתוף פעולה

מאת אורי וולף, כלכלן בכיר בעל תואר שני, מומחה בהערכת שווי חברות ועסקים, מגשר ופעיל בהליכי גירושין בשיתוף פעולה

לאחרונה הסתיים בהצלחה הליך גירושין בשיתוף פעולה (הליך "קולברטיבי") בו השתתפתי. אחרי תקופת התדיינות ארוכה בין עורכי הדין, נקראתי לשמש בהליך כמומחה פיננסי לצורך הערכת שווי החברות שהיו בבעלות בני הזוג. נדרש לא יותר ממספר שעות מועט כדי לסייע לזוג ולעורכי דינם להגיע להסכם סופי.  
מה ההבדל בין גישור לבין שיטת הגירושין בשיתוף פעולה?

 עו"ד מיכל פיין


 

גירושין הוא אירוע בלתי צפוי ובלתי מתוכנן הגורם לקשיים רגשיים ופסיכולוגים לכל בני המשפחה המעורבים, אך במיוחד לילדים החווים אותו באופן אישי. המדובר בהתמודדות מרובת משברים, אליהם יש לנתב בתבונה משאבים פיזיים, כלכליים ונפשיים.  שיטות אלטרנטיביות ליישוב סכסוכים Alternative Dispute Resolution  דוגלות בתפיסה לפיה כמעט תמיד חכם יותר לנהל משא ומתן להסכם גירושין מאשר להילחם בבית המשפט. במיוחד בשים לכך, שבסופו של דבר מרבית הגירושין מסתיימים בהסכם מחוץ לכותלי בית המשפט.

גירושין בשיתוף פעולה: מתחיל עצוב ונגמר שמח
  מאת עו"ד אברהם אלטלף, עו"ד ומגשר, מומחה בתחום הדין האישי

הליך גירושין נתפש בדרך כלל כאירוע משברי, לא פשוט, שמעורבים בו רגשות שליליים. פירוק התא המשפחתי המוכר, הפרידה מהשגרה הקיימת, (לעיתים גם מבן הזוג, שבחלק מהמקרים גם אם אינו בן הזוג המתאים, עדיין יש לו תרומה למשק הבית המשותף, שתיפסק עם הגירושין) ובמיוחד, הצורך לאפשר לילדים המשותפים לקיים מערכת משפחתית נפרדת עם בן הזוג השני, מעלים תחושות לא פשוטות.

גירושין: ממשבר לצמיחה

אנו רגילים לשמוע את המילה "גירושין", ולחוש בעקבותיה רגשות שליליים: כאב, חמלה, רחמים או כעס. לעיתים אנו אף מזדרזים ומרחיקים את המקרה מאיתנו, אומרים: "לא עלינו" או "לי זה לא יקרה".

אלא שמעניין לגלות שמעבר למשבר האישי, הרגשי, ולעיתים גם הכלכלי שיוצרים הגירושין, הרי שפעמים רבות בעקבות הגירושין חל שינוי אצל אחד הצדדים או שניהם, והם מוצאים את עצמם בצמיחה מחודשת. מתקופה של שבר, כאב ואף תחושות אבל, מתחיל לצמוח תהליך חיובי אשר מוביל לשיקומו של האדם, לגילויים חדשים ואף להעצמה של ממש.

אם נשים זרקור על הפן החיובי, נוכל להבחין בנקודות רבות של צמיחה והתפתחות, המתרחשות בעקבות גירושין:


מדריך גירושין למנהל – מניעת נזקים משניים לעסק ולמוניטין

מדריך גירושין למנהל – מניעת נזקים משניים לעסק ולמוניטין

מאת עו"ד מיכל פיין

דפיקה בדלת, למשרדך נכנס איש עם מעטפה גדולה ואומר לך: "שלום אני שליח מטעם עו"ד... יש לי כאן מעטפה אישית בשבילך, תחתום לי שקיבלת ממני את המסמכים, כאן וכאן ..." – כך נפתחת בהרבה מקרים המערכה המשפטית בהליכי גירושין בין בני זוג במדינת ישראל. עם קבלת צו בית משפט המשנים את חייך שלעולם כבר לא יהיו עוד כפי שהיו. בחלק גדול מהמקרים, הצו שנמסר בידך אוסר עליך לאסור כל פעולה או בלשון המשפטית "דיספוזיציה" בעסק שלך.

ביטול חזקת הגיל הרך - היום שאחרי

ביטול חזקת הגיל הרך– היום שאחרי הגירושין.

עו"ד שלומית גת יכיני

ההחלטה לאמץ את מסקנות ועדת שניט ולבטל את חזקת הגיל הרך עדיין טרייה ומוקדם להעריך את השפעתה. ביטול חזקת הגיל הרך עורר כעס, פחד ותיקווה בקרב קהלים שונים שכל אחד מהם רואה בביטול החזקה פוטנציאל לשינוי מסוג אחר. חלק מארגוני הנשים, עורכי דין ומלומדים רבים חוששים שביטול חזקת הגיל הרך יגרום להפרת האיזון במו"מ הרגיש על פירוק משפחה.
מי הוא האב הגרוש ללא משמורת (א.ל.מ.) המעורב בחיי ילדיו?

מי הוא האב הגרוש ללא משמורת (א.ל.מ.) המעורב בחיי ילדיו?

תקציר ממחקרה של ד"ר שרונה מנדל

אחת התופעות החברתיות הבולטות בשלהי המאה הקודמת ובתחילת המאה הנוכחית בעולם המערבי, היא העלייה במקרי הגירושין. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנת 1970 היה שיעור המשפחות החד-הוריות בישראל 4.6% מכלל המשפחות בישראל,
 

להתגרש עם אדלר:

גירושין בשיתוף פעולה – כהליך המשקף את עקרונות הפסיכולוגיה האדלריאנית

מאת: עו"ד ענת ורון-כהן, חברה בקבוצת "אחד אחד: גירושין ללא בית משפט"

 

"גירושין בשיתוף פעולה" (COLLABORATIVE DIVORCE) הינו הליך גירושין חדשני, המיושם בשנים האחרונות באחוזים גדולים והולכים מבין המתגרשים ברחבי העולם כולו, ובישראל בפרט.

במסגרת ההליך, מוצמד לכל אחד מבני הזוג עורך דין מתחום המעמד האישי, אשר עבר הכשרה ספציפית לעסוק בגירושין בשיתוף פעולה. תפקידו של עורך הדין הינו לעמוד לצידו של הקליינט שלו, ללוותו מבחינה משפטית ולייצגו בהליך אל מול הצד השני. עם זאת, על עורך הדין לעבוד בשיתוף פעולה מלא גם עם עורך הדין של בן הזוג השני, ולסייע בגיבוש פתרון אשר יביא לידי ביטוי את את צרכי המשפחה כולה, והן את צרכי הילדים שבתווך. עורכי הדין אף מתחייבים, כי באם ההליך ייכשל, הם לא יוכלו להילחם עבור אותם צדדים בבית המשפט – ועל כן יש להם, כמו גם לבני הזוג, מוטיבציה מוגברת לסיים את הסכסוך במסגרת ההליך, ולא להיגרר למלחמות מיותרות בבית המשפט.
    לדף הקודם   1 2    לדף הבא   
  כניסת חברים   שלח לחבר   הדפס   כל הזכויות שמורות לאחד אחד    

Created by goweb Powered by quickyweb