שאלות נפוצות

    ליצירת קשר עם עו"ד חייג עכשיו 

 03-6292000

או מלא את הטופס ושלח לנו

       שם
       טלפון

       email

 ליצירת קשר עם יועץ גירושין חייג עכשיו 

 052-2892401

או מלא את הטופס ושלח לנו

         שם

         טלפון

         מייל

 

גירושין בשיתוף פעולה 

שאלות נפוצות

 

 

למה כדאי לי לבחור דווקא בהליך הזה ?

איך אדע האם ההליך מתאים לי ?

צוות רב תחומי עם מומחים ויועצים ? זה בטח מאוד יקר, לא ?

מהי הקבוצה ? למי אני פונה ? מי יטפל בי ? 

האם כל עו"ד יכול לייצג אותי בהליך זה ? 

איך גורמים לכך שגם בן הזוג שלי ירצה להשתתף בהליך ? 

מהו תפקידו של יועץ הגירושין ? האם זה הכרחי ?

מה תפקידו של המומחה הפיננסי ? האם זה הכרחי ?

מה תפקידו של מומחה הילדים ? האם זה הכרחי ? 

 

 

 

 

למה כדאי לי לבחור דווקא בהליך הזה ?

 

להליך הגירושין בשיתוף פעולה יתרונות מוכחים ומשמעותיים ביותר בהשוואה לאלטרנטיבות האחרות לגירושין.

 

השוואה להתדיינות בערכאות השיפוטיות:

ניהול הליך בערכאות המשפטיות לוקח בדרך כלל זמן רב, מאחר ויומניהם של בתי המשפט ובתי הדין עמוסים ביותר, והדיונים נקבעים בהפרש של מספר חודשים זה מזה. כמו כן עלות ההתדיינות בערכאות המשפטיות הינה גבוהה יחסית. מעבר לכך, ה"מלחמה" בבית המשפט ו/או בית הדין הרבני גורמת במרבית המקרים להסלמת היחסים שבין הצדדים והיא גובה מחיר נפשי קשה, הן מהצדדים והן מילדיהם. חשוב להדגיש, שבהליך המתנהל בערכאות המשפטיות השליטה בקבלת ההחלטות מסורה לצד שלישי, קרי, לשופט או לדיין, שמחוייב לפעול עפ"י אמות מידה משפטיות בלבד.

לעומת זאת, הליך של גירושין בשיתוף פעולה מהיר בהרבה מהליך המתנהל בערכאות, כאשר משכו של ההליך והתקדמותו תלויים אך ורק בצדדים. גם עלותו של ההליך ידועה מראש ונמוכה ממשמעותית מעלות ניהול מאבק בבית המשפט ו/או בית הדין. באמצעות ההליך, ניתן להתמקד בקידום הסכם הגירושין במקום להיגרר למלחמות מיותרות. כך נמנעים גם מ"מרוץ הסמכויות" והשלכותיו המזיקות ואין צד "מנצח" וצד "מפסיד". יתרון נוסף חשוב שיש להליך הוא שהשליטה בתוצאה נתונה לצדדים עצמם ולא לצד שלישי. הצדדים הם שלוקחים את ההחלטות החשובות הנוגעות לחייהם והם שמעצבים את הפתרון האופטימלי למשפחה כולה. כך ניתן למזער את הנזקים בהווה, ליצור מערכת יחסים "בריאה" יותר לעתיד, ולאפשר למשפחה לתפקד ולתקשר באופן יעיל גם לאחר גירושי ההורים.


השוואה לגישור

בהליך גישור על המגשר להיות נייטרלי לחלוטין ואסור לו, עפ"י הדין, לתת ייעוץ משפטי לצדדים או למי מהם. כמו כן בהליך גישור עלול להיווצר מצב שבו אחד הצדדים, שהינו הדומיננטי יותר, ישמע יותר ואילו הצד השני ישמע פחות.

בהליך הגירושין בשיתוף פעולה כל צד מיוצג ע"י עו"ד מומחה מתחום המעמד האישי, אשר הוסמך במיוחד להליך של גירושין בשיתוף פעולה. עורך הדין מגן על זכויותיו של הלקוח, ושומר על האינטרסים שלו. בנוסף, מתנהל ההליך ע"י צוות רב תחומי, שמטפל בכל היבטי הגירושין, וכולל יועצים לבני הזוג ובמידת הצורך גם מומחה לילדים ומומחה פיננסי. 


לנוחיותכם, מצ"ב טבלה המסכמת את ההשוואה בין השיטות וההליכים


 

 

 

פנייה לערכאות

גירושין בשיתוף פעולה

גישור

 

 

עלות

 

גבוהה מאוד

בינונית

בינונית

זמן

חודשים עד שנים

 

קצר

קצר

ייצוג משפטי

 

עו"ד מחוייב לכל צד

עו"ד מחוייב לכל צד

מגשר נייטרלי

תמיכה רגשית

 

לא

כן – יועץ הגירושין

לא - רק באמצעות ייעוץ חיצוני

 

פתרונות כלכליים

 

לא

כן – יועץ כלכלי

לא - רק באמצעות ייעוץ חיצוני

 

תפקיד עורך הדין

עוה"ד נלחמים כדי לנצח ולעיתים מפסידים

עורכי הדין פועלים בשיתוף פעולה במטרה להגיע להסכמות

 

נותנים ייעוץ חיצוני בלבד, לרוב אינם מעורבים בהליך עצמו

שליטה בתהליך

אין. מועדים והחלטות נקבעים ע"י בית המשפט

יש

יש

 

 

צעדיים חד צדדים ו"הפתעות"

 

יש – עיקולים, צווי עיכוב יציאה וכיוצ"ב

אין - הצדדים מתחייבים לא לפנות לבית המשפט  

 

סיכון נמוך

שמירה על מערכת היחסים ושיקומה

 

המלחמה מסלימה את מערכת היחסים ומותירה "צלקות"

יש – באמצעות הצוות הרב תחומי הצדדים יקבלו את הייעוץ, התמיכה וההדרכה עמ"נ לשמור על מערכת יחסים טובה ותקינה

 

לעיתים – המגשר ינסה, אך לרוב זוהי אינה מומחיותו

פומביות

 

הדיונים אמנם חסויים אך ישנם פרטים ש"זולגים" ונחשפים

 

חסוי

חסוי

 

 

 

איך אדע האם ההליך מתאים לי ?


קיימות כאמור 3 אלטרנטיבות לגירושין (פנייה לבית המשפט/ גירושין בשיתוף פעולה / גישור).
הבחירה ביניהם הינה עניין של העדפה אישית, התלויה במספר שיקולים ובעיקר ביתרונות ובחסרונות של כל הליך.

אם נקלעתם למשבר כואב בנישואין, ואתם רוצים בירור עובדתי ומקצועי של המחלוקות שלכם, אולם אינכם מעוניינים בנקמה אכזרית והרס הבית והילדים – זה ההליך בשבילכם.
אם חשובה לכם שליטה מלאה בהליך, בלוחות הזמנים ובפתרון – זה ההליך בשבילכם.
אם אתם רוצים למנוע עלויות עתק, ומעדיפים הליך בתמחור סביר, נמוך בהרבה מייצוג של שנים בבתי המשפט – זה ההליך בשבילכם.
אם חשוב לכם להישאר "על המשמר" באמצעות עורך דין מקצועי, מנוסה וצמוד המייעץ לכם בלבד והאחראי על שמירת צרכיכם וקידום רצונותיכם – זה ההליך בשבילכם.
אם אתם רוצים להגן על ילדיכם מפגיעות וצלקות נפשיות בלתי הפיכות, ומעוניינים בפתרון שבו שני ההורים יישארו דמויות משמעותיות בחיי הילדים, תוך מציאת פתרון גם למחלוקות עתידיות – זה ההליך בשבילכם.
בכל מקרה, הננו עומדים לרשותכם לצורך קביעת פגישה בלתי מחייבת אשר במהלכה נבדוק יחד אתכם את התאמתכם להליך.
 

צוות רב תחומי עם מומחים ויועצים ? זה בטח מאוד יקר, לא ?

 

 

לא. שכר טרחתו של עורך הדין המתמחה בהליך של גירושין בשיתוף פעולה הינו נמוך בהרבה משכר טרחתו של עו"ד הנשכר לצורך ניהול הליכים, מאחר ובהליך של גירושין בשיתוף פעולה אין הכנת כתבי תביעה, אין הכנה לדיונים, אין בקשות ותגובות ואין סיכומים. תפקידו העיקרי של עורך הדין בשיטה זו הינו להפגש עם הלקוח ועם הצד שכנגד, לנהל מו"מ ובסופה של הדרך לנסח את הסכם הגירושין. מאחר והתשלום לעורכי הדין מצטמצם ניתן להפנות משאבים למומחים האחרים, קרי, ליועץ הגירושין ובמידת הצורך גם למומחה הילדים ו/או המומחה הפיננסי.
התוצאה היא, שבמקום לשלם הון עתק (עשרות אלפי דולרים) לעורכי דין בלבד, המתמחרים עלויות של מלחמות של שנים בבית המשפט ובבית הדין הרבני – התשלום לעורכי הדין מצטמצם ומועבר למומחים שיעזרו באמת לפתרון המחלוקות וליווי המשפחה. באופן זה לא רק שהפתרון שיושג הוא זול יותר, אלא שהוא גם נכון יותר.

חשוב להדגיש, שגם בהליך גירושין המתנהל בבתי המשפט ו/או בתי הדין וגם בהליך של גישור נעזרים  עפ"י רוב במומחים חיצוניים, אשר עלותם מתווספת לשכר טרחתו של עורך הדין המייצג או המגשר. כך למשל, ביהמ"ש יכול למנות פסיכולוג לעריכת מבחני מסוגלות הורית; שמאי להערכת שווי דירה; וכן אקטואר או רואה חשבון להערכת שווי עסק או חברה או לביצוע "איזון משאבים. במקרים רבים, בנוסף למימון עלות המומחה מטעם ביהמ"ש, כל אחד מהצדדים מלווה בהליך הבדיקה במומחה / יועץ מטעמו, כך שלמעשה עלות הייעוץ היא כפולה ואף משולשת. לעיתים יש גם צורך בכונסי נכסים ובעלויות עקיפות מסוג זה וכל זה מבלי להביא בחשבון את אגרות המשפט, השליחויות וכל יתר ההוצאות.

בהליך של גירושין בשיתוף פעולה צוות המומחים עובד בשיתוף פעולה, באופן יעיל יותר ובאופן ממוקד מטרה. כך, ניתן לחסוך בזמן ובכסף.  
 

מהי הקבוצה ? למי אני פונה ? מי יטפל בי ?

 

 

"אחד אחד" הינה קבוצה של עורכי דין מקצועיים ומנוסים, בעלי ותק וניסיון עשיר בתחום דיני המשפחה ובעלי פרקטיקות פרטיות מבוססות, אשר עברו הכשרה מקצועית ייחודית והוסמכו להליך של גירושין בשיתוף פעולה. עורכי הדין בקבוצה חברו ליועצי גירושין בעלי ניסיון עשיר בתחום הטיפולי וכן לרואי חשבון מעולים, ויצרו יחד צוות רב תחומי שמטרתו לגבש לכם – ולכם בלבד – פתרון חכם, נכון, הוגן ויצירתי, תוך שמירה על האינטרסים שלכם מחד, וראיית עתיד ילדיכם מאידך.

בדרך כלל, הלקוח שוכר תחילה את שירותיו של עורך הדין, ועורך הדין הוא זה אשר מפנה את הלקוח לשאר חברי הצוות המקצועי. יודגש, שבניית הצוות המקצועי נעשית יחד עם הלקוח, ובהתאם לרצונותיו, דרישותיו וצרכיו של כל לקוח ספציפי.
 
פניות לעורכי הדין של הקבוצה יכולות להיעשות בשתי דרכים: האחת – פניה לאיש הקשר של הקבוצה (במייל, באמצעות "צור הקשר" באתר זה, או לטלפון שמספרו  1-700-709-500 ) אשר יסייע לכם לבחור את עורך הדין המתאים לכם מבין חברי הקבוצה, והשניה – פנייה ישירה לאחד מעורכי הדין המשתייכים לקבוצה לצורך יעוץ וליווי של אותו עורך דין.


 

האם כל עו"ד יכול לייצג אותי בהליך זה ?

 

 

לא. ההליך מבוצע אך ורק ע"י עורך דין אשר הוכשר והוסמך באחת ההכשרות המקצועיות הבינלאומיות של ה IACP – האיגוד הבינלאומי להליך הגירושין בשיתוף פעולה. 
 

איך גורמים לכך שגם בן הזוג שלי ירצה להשתתף בהליך ?

 

 

אם הגעת למסקנה, כי אתה מעוניין בהליך זה וכי הוא עשוי להתאים לך ולבן/ בת זוגך, צור עימנו קשר ולאחר שנפגש פגישת הכרות והתאמה, נוכל לתכנן יחד את הפנייה לבן הזוג האחר על מנת להסביר לו על יתרונות ההליך, ולהציע לו להשתתף בו.
הניסיון המצטבר מראה, שבן זוג שקיבל הסברים על השיטה ויתרונותיה נוטה להסכים להשתתף בהליך וכי זוגות אלו עוברים את ההליך בהצלחה מרובה, לשביעות רצונם המלאה.

מהו תפקידו של יועץ הגירושין ? האם זה הכרחי ?

 

עורכי הדין אשר יצרו לראשונה את הליך הגירושין בשיתוף פעולה, לפני כעשרים שנה בארה"ב, הגיעו למסקנה כי נכון לצרף להליך, באופן מובנה, יועץ גירושין לכל צד. הם עשו זאת לאחר עשרות שנים של טיפול בזוגות מתגרשים, ולאחר שנוכחו לדעת עד כמה נדרש, חיוני ויעיל צירופו של גורם תומך לכל צד. מטרת היועץ היא ללוות את המתגרש ואת עורך הדין בהליך, לתת מענה לקשיים הרגשיים המתעוררים במסגרתו, לסייע בגיבוש הסדרי הראיה והתוכנית ההורית, וכן לפעול למען שיפור התקשורת העתידית שבין הצדדים. כמובן, שצירופו של יועץ גירושין חיוני הרבה יותר במצבים בהם יש לצדדים ילדים קטינים.
מידת מעורבותו של יועץ הגירושין והיקף הסיוע הנדרש ממנו נקבע בכל מקרה לגופו, לאחר פגישת הכרות ראשונה של כל צד עם היועץ מטעמו.
יודגש, שהניסיון המצטבר מראה, כי תיקים בהם השתתפו יועצי גירושין הסתיימו תוך פרק זמן קצר יותר, וכתוצאה מכך עלותם הייתה נמוכה יותר.


מה תפקידו של המומחה הפיננסי ? האם זה הכרחי ?

 

 

המומחה הפיננסי "מגוייס" במצבים בהם יש צורך בבדיקה עובדתית, עניינית ומקצועית של סוגיות כלכליות, כמו למשל: בדיקת מאזן הנכסים וההתחייבויות של כל צד, הערכת שווי נכסים כלכליים וכיוצ"ב. כמו כן, נעזרים במומחה פיננסי כאשר יש צורך לבנות למי מהצדדים תוכנית כלכלית עתידית, לצורך הכוונת אותו צד להתנהלות כלכלית נכונה בדרכו החדשה.
שילובו של מומחה פיננסי בהליך אינו הכרחי אולם נדרש, לצורך פתרון סוגיות נקודתיות, בחלק מההליכים. 
 

מה תפקידו של מומחה הילדים ? האם זה הכרחי ? 

 

 

מומחה הילדים נדרש, כאשר לצדדים יש ילדים קטינים, וכאשר קיימת מחלוקת נקודתית באשר לטובתם או לרווחתם. במצבים כגון אלה מופנים בני הזוג לאחד ממומחה הילדים של הקבוצה, אשר יבדוק את המחלוקת באופן מקצועי ורציני, וישמיע את קולם של הילדים בפני ההורים והצוות המלווה. תפקיד זה ייחודי לשיטה והוא תורם להבנת צרכיהם וחששותיהם של הילדים.

גם שילובו של מומחה הילדים בהליך אינו הכרחי, והוא נדרש רק בחלק מהמקרים.

 

 

  כניסת חברים   שלח לחבר   הדפס   כל הזכויות שמורות לאחד אחד    

Created by goweb Powered by quickyweb