מאמרים ולינקים

    ליצירת קשר עם עו"ד חייג עכשיו 

 03-6292000

או מלא את הטופס ושלח לנו

       שם
       טלפון

       email

 ליצירת קשר עם יועץ גירושין חייג עכשיו 

 052-2892401

או מלא את הטופס ושלח לנו

         שם

         טלפון

         מייל

פורשים ונהנים?!

פורשים ונהנים?!

מאת אסנת גולדשמידט - לבנטל, עו"ד

 

"פורשים ונהנים?!" היא כותרת ההרצאה שאני מעבירה באופן קבוע לעובדים המצויים בהליך פרישה ממקומות עבודה ציבוריים.

בפתח ההרצאה אני מספרת להם איך הפרישה משיקה לדיני המשפחה והירושה ומדוע זהו בדיוק המועד בו צריך להקדיש זמן לחשיבה כלכלית ואישית בתחומים אלו.

 

ההשקה לדיני משפחה:

למרבה הצער פרישה לפנסיה מביאה עמה הרבה פעמים סכסוכים בין בני זוג, אם בשל הכניסה לטריטוריה לא מוכרת, לחצים כלכליים וגם ענייני גוף ונפש שמתעוררים בסמוך לפרישה, בעיות רפואיות הקשורות לגיל, או בעיות נפשיות שמתעוררות בשל היציאה ממעגל העבודה, כל אלה בנפרד או במאוחד, יכולים להביא לעתים למשבר בחיי הנישואין אשר מחייבים חשיבה מוקדמת ותכנון.

מערכת המשפט הישראלית בדיני המשפחה היא ייחודית ועל כך סופר רבות – מירוץ הסמכויות הידוע לשמצה בין ביהמ"ש לענייני משפחה לבין ביה"ד הרבני – "זירת האגרוף" של בני הזוג בעידן המודרני אינה אידיאלית לבני זוג בכלל ולא למי שמצוי בהליך פרישה בפרט.

אלטרנטיבה מוצלחת לפתרון סכסוכים במקרה כזה היא דווקא הליך של גירושין בשיתוף פעולה (Collaborative divorce) שיובא מארה"ב – לפי מודל זה כל אחד מבני הזוג מגייס לצדו יועץ מתחום הפסיכולוגיה/העבודה הסוציאלית וכן מצמיד לו עו"ד מטעמו שמייצג את האינטרסים שלו לצורך קידום הגעה למו"מ והסכמות לפתרון המחלוקות בדרכי שלום.

לעתים הליך כזה מביא את גיוס המשפחה לניסיון שלום בית נוסף, תוך הבנה הדדית ומציאת הפתרונות להסתגלות למצב החדש. במקרים אחרים דווקא מתקבלות החלטות קשות על פירוק התא המשפחתי גם בגיל מבוגר יחסית, או למשל העברת אחד מבני הזוג למוסד סיעודי.

נראה כי תכנון מוקדם, לרבות לעניין איסוף כל המסמכים הנדרשים לצורך חלוקת רכוש, לרבות זכויות סוציאליות שנצברו מעבודה, יכול להקל משמעותית על ניהול החיים ככלל וניהול הליכי גירושין בפרט, אם וככל שידרשו בערכאות השיפוטיות או בהסכמה, שתמיד מומלץ לכלול צו לגילוי מסמכים הדדי.

 

ההשקה לדיני הירושה:

 

מועד הפרישה לפנסיה הוא גם זמן בו מתקבלים לעתים סכומי כסף משמעותיים כפיצויים ולעתים, דווקא להיפך - מתקבלת קצבה המצמצמת את ההכנסה השוטפת, כך שעל הפורש לעשות חושבים ולתכנן את יעדיו הכלכליים בעידן בו יוקר המחיה מרקיע שחקים.

החשיבה הכלכלית לא רק רלבנטית לפורש עצמו, אלא גם לבני משפחתו – אלו הסמוכים על שולחנו ותלויים בו לחלוטין וגם הגוזלים שכבר עזבו את הקן, אך נעזרים בהורים (הרי זוג צעיר מתקשה כיום אפילו לרכוש דירה ממקורותיו שלו).

בהרצאותיי אני מזכירה את האמרה הידועה לפיה "ידע הוא כוח", ולכן מוטב לו לאדם לדעת בדיוק מה עליו לעשות בנכסיו כדי להבטיח את הקרובים לו אחרי אריכות ימיו. הרבה לא יודעים שתכניות שונות שנצברו במקום העבודה הן עפ"י חוזה ביטוח ובעצם אינן נכללות בהוראות חוק הירושה או בצוואה, אלא מה שקובע את גורלם הוא דווקא הוראות חוזה הביטוח בו מדובר (מוטבים לעת פטירה).

מקרה שהיה כך היה : אדם גרוש לו ילדים מנישואיו הראשונים נישא בשנית, במהלך נישואיו נתן הוראה לביטוח החיים מהעבודה שהמוטב לעת פטירה תהא האישה מנישואיו השניים. לימים, גם נישואים אלו לא עלו יפה והוא התגרש בשנית.

במקרה בו "שכח" לעדכן את חברת הביטוח על מוטבים אחרים, הרי שאשתו לשעבר תזכה בסכום הביטוח. עד לאחרונה, גם אם ציין בצוואה שקרן זו תלך לילדיו, הרי שחוזה ביטוח אינו חלק מהצוואה ולפיכך הוראת המוטבים גוברת – ושוב אשתו לשעבר תזכה בסכום הביטוח.

בעבר קבעו בתי המשפט כי מי שבחר במהלך חייו לעדכן את הקרן המתנהלת עפ"י חוזה ביטוח אודות מוטבים אקטואליים, או ששלח במהלך חייו עותק צוואתו לקרן לעדכון המוטבים בהתאמה – הרי שרצונו יגבר, אולם מי שלא עשה כן יקבעו הוראות הקרן (לעתים בהיעדר מוטבים – נקבע כי היורשים הם אלו עפ"י צו ירושה או צו קיום צוואה שינתן בפועל – אך צו זה יכול להתקבל רק בחלוף כשלושה חודשים מעת הפטירה). 

אלא שלאחרונה ניתן פסק דין בביהמ"ש לפיו אם המנוח נתן הוראה ספציפית בצוואתו בה ציין את הקרן הרי שיתכן שהוראה זו תגבר על ההוראות המופיעות בקרן.

על מנת להגיע למצב בו רצונו של אדם גובר - מוטב להיות חד משמעיים ומפורשים ולא להשאיר לבני משפחתו לריב אחרי פטירתו, משמע מוטב להותיר צוואה ובמקביל להודיע לחב' הביטוח מי המוטבים שאנו מבקשים לקבוע אחרי 120...

 

לסיכום, מועד הפרישה מהעבודה מוביל לצומת דרכים המחייבת תכנון ומחשבה – מבחינה אישית, כלכלית ומשפטית!  

 

  כניסת חברים   שלח לחבר   הדפס   כל הזכויות שמורות לאחד אחד    

Created by goweb Powered by quickyweb