מאמרים ולינקים

    ליצירת קשר עם עו"ד חייג עכשיו 

 03-6292000

או מלא את הטופס ושלח לנו

       שם
       טלפון

       email

 ליצירת קשר עם יועץ גירושין חייג עכשיו 

 052-2892401

או מלא את הטופס ושלח לנו

         שם

         טלפון

         מייל

גירושין בשיתוף פעולה: מתחיל עצוב ונגמר שמח

 

 

 

גירושין בשיתוף פעולה: מתחיל עצוב ונגמר שמח

מאת: עו"ד אברהם אלטלף, עו"ד ומגשר, מומחה בתחום הדין האישי

 

הליך גירושין נתפש בדרך כלל כאירוע משברי, לא פשוט, שמעורבים בו רגשות שליליים. פירוק התא המשפחתי המוכר, הפרידה מהשגרה הקיימת, (לעיתים גם מבן הזוג, שבחלק מהמקרים גם אם אינו בן הזוג המתאים, עדיין יש לו תרומה למשק הבית המשותף, שתיפסק עם הגירושין) ובמיוחד, הצורך לאפשר לילדים המשותפים לקיים מערכת משפחתית נפרדת עם בן הזוג השני, מעלים תחושות לא פשוטות.

בני הזוג חווים אובדן ועצב (שמעמידים אותם)/לנוכח ה (בפני) משבר. לא אחת הם לא מסוגלים לראות את האור בקצה המנהרה. מאידך, ברור להם שהמצב הנוכחי בו הם מצויים אינו יכול להמשך, לאחר שהנסיונות לשיקום הקשר הקיים לא צלחו עד כה.

זוגות המצויים בשלב כזה תוהים אם תהליך הגירושין יחזיר להם את הרגשות החיוביים, החיוניים להמשך חייהם לאחר הגירושין, או שאולי טוב יותר יהיה להישאר במצב הנוכחי, שלמרות שאינו טוב, הוא מהווה מקום מפלט מוכר ונגיש.

 

כעורך דין המלווה זוגות בהליך כזה, אני חש שבמקרים רבים, בני הזוג צריכים לעבור תהליך מתמשך, לחוד וביחד, כדי להבין שבסיומו של הליך הגירושין יכולה לחכות להם דרך חדשה ומוצלחת, שממנה יוכלו לצמוח מחדש. כאשר בני הזוג בוחרים בתהליך גירושין שמנוהל בצורה שלווה, שקטה, מבוקרת ומנוטרלת ממריבות וחיכוכים מיותרים, גדלה הסבירות לכך שהוא יסתיים בהצלחה ובתחושות חיוביות.

 

במסגרת הליך של גירושין בשיתוף פעולה מלווים בני הזוג בצוות של מומחים, אשר תומכים בכל אחד מהם לחוד, אבל עובדים ביניהם בשיתוף פעולה, תוך מחוייבות הדדית כלפי בני הזוג, הצוות והתהליך:

לכל אחד מבני הזוג יש עו"ד ויועץ גירושין, אשר מטפלים ביחד בכל הנושאים הכרוכים בהליך הגירושין, הפירוד וההכנה לקראת החיים החדשים לאחר הגירושין עצמם. צוות מקצועי כזה מאפשר לצדדים להעלות כל נושא הכרוך בהליכי הגירושין, כגון הסדרי משמורת וראיה של הילדים, הסדרי מזונות, הליך הפרידה עצמו, כיצד לדבר עם הילדים על המצב שנוצר וכיצד להתמודד עם הדרך החדשה של כל אחד מבני הזוג ושל הילדים ולא לעסוק רק בתחומים המשפטיים. עיסוק ברגשות והעלאת התחושות והפחדים לדיון, מאפשרים לבני הזוג לבחון אותן ,ללמוד איך להתמודד איתן ולמצוא להן פתרונות.

 

לגורם הזמן משקל משמעותי ביותר בהליכי הגירושין. יש חשיבות רבה לפיקוח על גורם הזמן, כך שמצד אחד, ההליך לא יתמהמה ולא ויתבזבז זמן על עיסוק במריבות ובמחלוקות מיותרות, ומאידך, שגם לא יהיה מהיר מדי, כך שלא יתאפשר לבני הזוג להחיל את התהליך, להפנים את התוצאות שלו ולמצוא פתרונות הולמים ונכונים למשפחה שלהם. במסגרת הליך של גירושין בשיתוף פעולה, שאינו מנוהל בבית המשפט ואינו כפוף למסגרת הזמן של בתי המשפט, ניתן לקבוע פגישות בצורה סדירה ולקדם את ההליך בקצב המתאים לבני הזוג הספציפיים.

 

אחד הנושאים החשובים שבהם יש לטפל הוא האופן שבו יתנהלו חיי בני הזוג לאחר הגירושין, במיוחד בכל הקשור לילדים המשותפים. התמודדות עם נושא זה חייבת לבוא ממקום של השלמה עם ההליך, הכרה בבן הזוג השני כהורה משותף ורצון ליצור רצף מתמשך של משפחתיות אצל הילדים. דבר כזה ניתן להשיג רק בהליך מבוקר אשר מנוהל בצורה מקצועית ובליווי אנשי מקצוע מומחים.

 

בסיומו של הליך גירושין בשיתוף פעולה, קורה לא אחת שבני זוג, שהתחילו אותו  בכעס, תסכול, מריבות ותסכולים,  נפרדים בחיוך, הבנה, שמחה ובעיקר – מתוך תחושת שותפות, והבנה שניתן להפיק את המירב מהפרידה ומהחיים החדשים שמצפים לכל אחד מהם  בסיומו של ההליך.

 

 

 

האמור לעיל הינו בבחינת מידע כללי ואינו בא במקום התייעצות ספציפית עם מומחה מקצועי, ביחס לכל מקרה ומקרה.

 

 

                       הכותב הינו עו"ד, מומחה בתחום המעמד האישי ושותף במשרד עורכי הדין אלטלף.

בנוסף עו"ד אלטלף הינו חבר בקבוצת "אחד אחד עורכי דין לגירושין ללא בית משפט" 

 אלטלף - משרד עורכי דין ונוטריון

מגדלי התאומים 2 - ז'בוטינסקי 35 רמת גן, טל: 03-6134466

avi@altalef.co.il

www.altalef.co.il

 

 

C:\Users\User\Dropbox\מאמרים\גירושין בשתפ-מתחיל עצוב נגמר שמח.doc

  כניסת חברים   שלח לחבר   הדפס   כל הזכויות שמורות לאחד אחד    

Created by goweb Powered by quickyweb